skip navigation
New England AAU

14u Divisions (2021)

SELECT and AGE GROUP

9u  |  10u  |  11u 12u 13u 14u  |  15u 16u  |  18u


Format/Scheduling Notes

Updated: March 1, 2021

Teams now have what they need to begin scheduling their league games. Now that the divisions are available, teams can use the previously released pre-schedule and the team contact doc to begin communicating with their opponents and begin finalizing game details. Read full March 1st update announcement >


Super Divisions

Team Name Location Division # Schedule #
RI Rays Warwick, RI I 1
Northeast Reds CORO North Providence, RI I 2
Bandits Baseball Club Pawtucket, RI I 3
North Redhawks North Attleboro, MA I 4
Cepeda Gigantes BLACK Boxborough, MA I 5
RI Riverdogs West Greenwich, RI I 6
Jr. WooSox BLAKE Leicester, MA I 7
Norfolk Cannons Norfolk, MA I 8
Cape Cod Clippers Cape Cod , MA II 1
Samurai Baseball Taunton, MA II 2
ABC Mariners COMMESSO Hanover, MA II 3
Braintree Bandits CAL Braintree, MA II 4
Venom Baseball Academy BAKER Whitman, MA II 5
Northeast Reds DiCHiARO North Providence, RI II 6
Dirt Dawgs Canton, MA II 7
Maplewood Baseball Fall River, MA II 8

Open Divisions

Team Name Location Division Schedule #
GATEWAY STORM Rochester, MA I 1
ATC Baseball Club Pawtucket, RI I 2
Bristol County Eagles Rehoboth, MA I 3
KR Express Pawtucket, RI I 4
Ocean State Outlaws DALEY North Providence, RI I 5
OIS Spartans Pawtucket, RI I 6
Upper Deck Stone Crabs POTTER Cumberland, RI I 7
RI Steamers Johnston , RI I 8
RI River Dogs West Greenwich, RI II 1
East Greenwich Avengers East Greenwich, RI II 2
South County Riptide South Kingston, RI II 3
Scorpions Baseball Bristol, RI II 4
CT Coastal Landsharks Mystic, CT II 5
Upper Deck Stone Crabs ROSE Cumberland, RI II 6
Ocean State Outlaws ALBINO North Providence, RI II 7
Dirt Dawgs JASMIN Canton, MA II 8
Middlesex Reds Medford, MA III 1
Cepeda Gigantes ORANGE Acton, MA III 2
Frozen Ropes Titans Wayland, MA III 3
Tornados Andover, MA III 4
Granite Heat Manchester, NH III 5
Triple Play All Stars Clinton, MA III 6
Granite State Thunder Goffstown, NH III 7
Valley Warriors Andover, MA III 8
Strike Zone Worcester, MA IV 1
Mass BayBears Quincy, MA IV 2
Boston Blue Jays Boston, MA IV 3
Hock Valley Panthers Bellingham, MA IV 4
Jr. WooSox Leicester, MA IV 5
Samurai Baseball Taunton, MA IV 6
Brigade Baseball Sterling, MA IV 7
Braintree Bandits BILL Braintree, MA IV 8
ABC Mariners BOUTIETTE Hanover, MA V 1
Cape Cod Heat Osterville , MA V 2
Mill City Hitmen Fall River, MA V 3
GATEWAY EXPRESS Rochester, MA V 4
GATEWAY KINGS Rochester, MA V 5
South Shore Seadogs GOLD Hingham, MA V 6
Plymouth AAU Plymouth, MA V 7
Venom Baseball Academy DRAKE Hanover, MA V 8

Team Pages
 

  • All clubs were emailed the login info to their TourneyMachine team page account on March 8th
  • Teams will be able to add their rosters, schedules and more